بایگانی فروردين ۱۳۹۲ :: مکتبی

مکتبی

دست نوشته های شخصی

به نام خدا

مکتبی
maktabi

دست نوشته های شخصی

مکتبی

مرگ بر امریکا

مکتبی

سلام
به وبلاگ مکتبی خوش آمدید

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب
آخرین نظرات
نویسندگان

۲ مطلب در فروردين ۱۳۹۲ ثبت شده است

چند وقتیه که یه فرضیه تو ذهنم شکل گرفته، نمیدونم قبلا تبدیل به نظریه شده یا نه. من خودم هیج جا نوشته ای یا سخنرانی از کسی ندیدم و نشنیدم.اگر کسی جایی دیده یا شنیده آدرسشو به منم بده.

  • مکتبی

در جامعه ی ما نوع رفتار مردم در اجتماع را حدودا به سه دسته می توان تقسیم کرد.

دسته ی اول گروهیست که تمام همّ و غمشان پیشرفت کشورمان زیر سایه ی نظام جمهوری اسلامی است.این گروه به صورت واقع بینانه به مسائل کشور می نگرد و اگر جایی مشکلی را ببیند در صدد حل آن برمی آید و اگر کاری از دستش بر نیاید به خاطر این مشکل، کل نظام را زیر سوال نمی برد.این گروه نگاهی کاملا منطقی دارد.

دسته ی دوم گروهیست که تفکرشان به غرب گرایش دارد و این گرایش را از روی مطالعه دریافته اند که البته اشتباه این گروه در این است که غرب گراییَش باعث می شود که پیاده نشدن برخی هنجار های غربی که برای ما ناهنجاری است را تاب نیاورده و نظام را دچار کاستی می بیند. اگر این گروه بتواند کمی سالمتر به قضایا بنگرد و یا از توقعش کم کند، می شود در جرگه ی گروه اول قرار دادش.

اما امان از دسته ی سوم که از گروه دوم بیشترند.این گروه تنها از روی تقلید و بدون هیچ تفکری شیفته و دلبسته ی غرب می شوند و همه چیز غرب را درست می دانند و آن را در زندگی شخصی و اجتماعی خود تاثیر می دهند. چند وقتی است از روی کنجکاوی با این قماش در جاهای مختلف مثل مترو،دانشگاه ،حتی برج میلاد رابطه بر قرار کرده ام.وقتی با اینان رو به رو می شوی غبغبه ای  باد کرده دارند و همین که باهاشان هم صحبت می شوی چنان بادشان خالی می شود که انسان از هم نشینیشان پشیمان می شود.

نظر شخصی من در مورد این گروه این است که این ها به دلیل نداشتن شخصیت به این جا رسیده اند که برای خودشان از این طریق اعتماد به نفس پوشالی ایجاد کنند. نمونه ی بارزش را در انتخابات 88 دیدیم. افرادی تنها از این جهت که خیال می کردند طرفداری از رقیب   دکتراحمدی نژاد کلاس دارد، طرفدار او می شدند و خود را در بند سبز رنگ اسیر کردند.اینها غیرت مرد بر همسرش را در رفتارهای اجتماعی، افکار پوسیده می دانند.این مصرف کنندگان تهاجم فرهنگی هیچ گونه نقش سازنده ای در جامعه نداشته و تنها در راستای تخریب شئونات اجتماعی قدم می گذارند.این گونه اند که اگر غرب بگوید 2+2پنج می شودو تو بخواهی حالیشان کنی که محترم 2+2 چهار می شود تو را سنتی خوانده و افکارت را پوسیده می دانند.در حالی که خودشان از این فکار مدرن ضربه خورده اند.شاید ضرب المثل "خواهی نشوی رسوا ، هم رنگ جماعت شو "به اشتباه هضمشان شده است.

  • مکتبی